Változások a szakképzésben

• 2020 szeptemberétől a szakgimnázium technikummá a szakközépiskola szakképző iskolává alakul át.
  • A technikum egyesíti a gimnázium és a szakképzés előnyeit.
  • A technikum 5 évének elvégzése után a tanuló egyszerre kap érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet.
  • A technikusi vizsga emelt szintű érettségi tantárgynak számít és belépést biztosít a felsőoktatásba.
  • Lehetőség van a nyelvvizsga megszerzésére, mivel az 5 éves folyamatos képzés alatt a gimnáziumi képzéssel azonos óraszámban tanulnak egy nyelvet.
  • Szakképző iskola esetében a 9., technikum esetén a 10. évfolyam végéig biztosított az ágazati képzések közötti átjárás illetve az iskolaváltás lehetősége.
  • Az alapozó képzés utáni évfolyamokon valósul meg a szakmaválasztás. Itt duális képzés keretében tanulják a szakmai tárgyakat.(Duális képzés = a szakma elsajátítása, a szakmai gyakorlat elsősorban vállalatoknál, vállalkozóknál folyik.)
  • A sikeres képzést ösztöndíj-rendszer és munkaszerződés motiválja.
  • Államilag elfogadott végzettséget csak iskolai rendszerű képzésben lehet szerezni.

SZAKKÉPZÉS 4.0